Interpretacja wyniku badania grupy krwi

Witam, przed operacja musiałam zrobić badanie grupy krwi. Oto wynik: Grupa 0 Rh , fenotyp D, ciał przeciw odpornościowych brak, czy jeżeli brak jest tych przeciw ciał to dobrze ?

Bardzo dobrze; gdyby miała Pani przeciwciała odpornościowe, to wymagałoby to "dobierania" krwi dla Pani w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w zakresie tego układu grupowego, do którego skierowane byłyby przeciwciała. Znamy 30 układów grupowych krwinek czerwonych; gdy nie ma przeciwciał, krew "dobieramy" tylko w zakresie 2 układów: ABO i Rh D.