Zapytaj lekarza

1 , 0 3 3 , 4 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Witam!

Przewlekłe zapalenie jelita. Zwłóknienie błony śluzowej. Polip hiperplastyczny o niewielkich rozmiarach.
Wynik badania wskazuje na toczący się stan zapalny w obrębie jelita grubego - w przebiegu colitis ulcerosa.
Polip hiperplastyczny to bardzo częsta, łagodna zmiana, która powstaje w procesie złuszczania się komórek jelita i ich nawarstwienie. Jest to zmiana charakterystyczna dla przewlekłego stanu zapalnego błony śluzowej. Występowanie polipa hiperplastycznego nie predysponuje do transformacji nowotworowej. Postępowanie jest zachowawcze - kontrolna kolonoskopia powinna być wykonana za około sześć miesięcy.
Leczenie colitis ulcerosa obejmuje dietę (bogatoenergetyczna, wysokobiałkowa, bogata w witaminy i mikroelementy, z wyłączeniem błonnika, surowych jarzyn i owoców oraz mleka) oraz stosowanie leków modyfikujących przebieg choroby i zmniejszających ryzyko zaostrzenia (aminosalicylany - sulfasalazynę i mesalazynę oraz glikokortykosteroidy).

Pozdrawiam serdecznie!

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy