Interpretacja wyniku badania krwi u 32-letniego mężczyzny

Mam wzw c. alat w normie. Wyniki krwi wbc 4.4 Rbc 5.33 Hgb 16.9 Hct 48.9 Mcv 91.7 Mch 31.7 Rdw 12.4 Plt 171 Mpv 9.1wszystkie w normie wbc zawsze mam niskie co mnie dziwi czesto od 3.5 do 4.5 Neut 1.6 36.5 Limf 2.31 52.8 Mono 0.35 8.1 Eozy 0.10 2.3 Bazo 0.01 0.03 Neut mam zawsze zaniżone a lym zawyzone czy to moze byc od wzw Rozmaz Podzielone44 Kwaso2 Zasado2 Limfo46 Mono6 Crp 0.08 Czesto wystepuje swiad skory, odkaslywanie, problemy gastryczne.Mam obawy o chlonniaka. Prosze o pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by rozpoznać chłoniaka na podstawie morfologii krwi. Tym bardziej, że nie wykazuje ona zasadniczo istotnych nieprawidłowości. Podany obraz także możemy uznać za prawidłowy, tym bardziej, że choroby wątroby wpływają zarówno na liczbę krwinek białych jak i rozmaz. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który pokieruje dalszym postępowaniem diagnostyczno-leczniczym.