Interpretacja wyników badań po całkowitym usunięciu tarczycy

Proszę o interpretację moich wyników. Ostatnio zrobiłam badanie krwi, ponieważ dzień wcześniej bardzo źle się czułam. Tak jak przed grypą. Na drugi dzień wszystko był ok. Oto moje badania, podam to, co nie jest w normie. WBC 2.52 (3.8- 10); HCT 36.5 (37 - 4.7); LYMPH 56.0 (20 - 45); NEUT 37.0 (40 - 70); MONO 0.08 (0.1 -1); NEUT 0.95 (1.5 - 7); Wapń całkowity 2.01 (2.1 -2.65). Chciałam nadmienić, że jestem 4 miesiące po operacji tarczycy, po jej całkowitym usunięciu. Zażywam Euthyrox 125 i codziennie wapno 1000, ponieważ od początku mam z nim problem, bo wciąż jest poniżej normy. Czy faktycznie jest się czym niepokoić? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie!

Wynik morfologii jaki Pani przedstawiła jest możliwy w przebiegu infekcji. Na razie nie ma powodu do zmartwień. Wyniki w pierwszej kolejności wymagają powtórzenia, najlepiej aby powtórna morfologia była wykonana wraz z rozmazem ręcznym. Badanie które miała Pani wykonywane jest oceniane wyłącznie przez komputer. W badaniu z rozmazem ręcznym próbka oceniana jest również mikroskopowo, co pozwala na dokładniejszą ocenę parametrów.
Natomiast jeżeli powtórnie liczba oznaczonych białych krwinek (WBC) będzie za niska konieczne będzie poszukiwanie przyczyny takiego stanu.

Ze względu na zbyt niski poziom wapnia konieczna jest dalsza jego suplementacja, natomiast jeżeli nadal jego poziom będzie się obniżał wskazane będzie wykonanie badań dodatkowych (np. wydalanie wapnia z moczem).

Pozdrawiam