Interpretacja wyniku badania płynu mózgowo-rdzeniowego

Proszę o interpretacja wyniku badania płynu mózgowo- rdzeniowego: barwa przed odwirowaniem bezbarwny. Barwa plynu po odwirowaniu jest bezbarwna. Przejzystosc plynu przed odwirowaniem lekko metny, przejrzystosc plynu po odwirowaniu klar ze skrzepem. Cytoza plynu 2 w 1mm3, bialko w plynie 37mg/dl, cukier w plynie 67mg, chlorki w PMR 112,7mmol/l, mleczany w plynie 13,3mg/dl, odczyn nonne appelta w plynie slabo dodatni, odczyn Pandy'ego (+/-) watpliwy, skrzep w plynie (+) obecny. Czy wynik negatywn

Badanie płynu mózgowo-rdzeniowego jest wysokospecjalistycznym badaniem, na które pacjent musi wyrazić zgodę ( chyba ,że są wskazania życiowe a pacjent jest nieprzytomny). Lekarz proponujący badanie wyjaśnia w jakim celu i z jakiego powodu chce to badanie wykonać. proszę o interpretację zapytać lekarza, który badanie zlecił i wykonał. badanie interpretuje się w zależności od przyczyny jego wykonania i stanu klinicznego pacjenta.