Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja wyniku badania płynu mózgowo-rdzeniowego

Proszę o interpretacja wyniku badania płynu mózgowo- rdzeniowego: barwa przed odwirowaniem bezbarwny. Barwa plynu po odwirowaniu jest bezbarwna. Przejzystosc plynu przed odwirowaniem lekko metny, przejrzystosc plynu po odwirowaniu klar ze skrzepem. Cytoza plynu 2 w 1mm3, bialko w plynie 37mg/dl, cukier w plynie 67mg, chlorki w PMR 112,7mmol/l, mleczany w plynie 13,3mg/dl, odczyn nonne appelta w plynie slabo dodatni, odczyn Pandy'ego (+/-) watpliwy, skrzep w plynie (+) obecny. Czy wynik negatywn
MĘŻCZYZNA, 44 LAT ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Badanie płynu mózgowo-rdzeniowego jest wysokospecjalistycznym badaniem, na które pacjent musi wyrazić zgodę ( chyba ,że są wskazania życiowe a pacjent jest nieprzytomny). Lekarz proponujący badanie wyjaśnia w jakim celu i z jakiego powodu chce to badanie wykonać. proszę o interpretację zapytać lekarza, który badanie zlecił i wykonał. badanie interpretuje się w zależności od przyczyny jego wykonania i stanu klinicznego pacjenta.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy