Interpretacja wyniku biopsji tarczycy w ciąży

Witam! W zeszłym tygodniu robiłam biopsję cienkoigłową tarczycy. Wyniki dostałam dzisiaj, a wizytę u endokrynologa mam dopiero w przyszłym tygodniu. Wydaje mi się, że ogólnie chyba wyszły nieźle, ale wolę się upewnić tym bardziej, że jestem w ciąży. Czy ktoś może mi pomóc zrozumieć wyniki? ROZPOZNANIE KLINICZNE: Autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Ciąża 8/9 Hbd ROZPOZNANIE: BAC/USG hipoechogenicznej zmiany o wymiarach 0,9x0,8cm położonej w prawym płacie tarczycy. Końcówkę igły potwierdzono w zmianie - zdjęcie w załączeniu. W rozmazach wśród elementów morfotycznych krwi tyreocyty w płatach i grupach, niektóre z cechami metaplazji oksyfilnej, pojedyncze z cechami anizocytozy, komórki szeregu limfoidalnego, strzępki tkanki łącznej. WNIOSEK: Obraz cytologiczny zmiany łagodnej [przyp. - przynajmniej to rozumiem jako dobry znak?] - może odpowiadać zmianom w przebiegu przewlekłego zapalenia tarczycy. Kategoria 2 Komentarz: Konieczna korelacja kliniczna. Wskazana biopsja kontrolna.

Witam!
Rozpoznanie histopatologiczne (przewlekłe zapalenie tarczycy) odpowiada rozpoznaniu klinicznemu, czyli autoimmunologicznemu zapaleniu tarczycy, w związku z tym można powiedzieć, że prawdopodobnie takiego wyniku spodziewał się endokrynolog. W związku z tym jeśli istnieje stan niedoczynności tarczycy zastosowane będzie leczenie substytucyjne lewotyroksyną, jeśli czynność jest prawidłowa to leczenie jest zbędne. Wynik (zgodnie z planem) należy skonsultować z endokrynologiem. Pozdrawiam serdecznie!