Interpretacja wyniku cytologii u 30-latki

Witam, proszę o interpretację wyniku cytologii: "Wykonany rozmaz jest odpowiedni do oceny. Nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego. Czynniki infekcyjne: infekcja grzybicza odpowiadająca Candida sp.. Inne zmiany nienowotworowe (odczynowe i naprawcze): zmiany odczynowe związane z zapaleniem (łącznie z typową regeneracją). Uwagi: liczne leukocyty". Dziękuję.

Aleksander Ropielewski

Rozmaz należy powtórzyć po wyleczeniu infekcji grzybiczej. Nie ma powodu do niepokoju.