Interpretacja wyniku TK klatki piersiowej u 23-latki

Prosze o interpretacje tk klatki piersiowej: W przednim srodpiersiu zmiana tkankowa 26x18mm-najpewniej pozostalosc grasicy.watroba niepowiekszona o jednorodnej prawidlowej densyjnosci w obu platach watroby liczne drobne hipodensyjne zmiany ogniskowe o srednicy 7mm-niedjagnostyczne-najpewniej torbiele. Reszta w normie dodam ze choruje na nf1 co moze oznaczac taki wynik mam 23lata i boje sie tego wyniku

Szanowna Pani,

Może mieć pani przetrwałą grasicę, która powinna zaniknąć w okresie dojrzewania. jej obecność wiąże się z ryzykiem rozwoju chorób autoimmunologicznych, miastenii itd. Z uwagi na nf1 proponowałbym wykonanie kontrolnego usg jamy brzusznej za ok miesiąc i ocenę ew. progresji zmian oraz wykonania kontrolnego CT najpóźniej za 3 miesiące, lub wcześniej, jeśli w usg uwidocznione zmiany w wątrobie będą większe. Proszę powiedzieć lekarzowi o nf1 - jest to ważne jeśli chodzi o dalszą diagnostykę. Proszę oznaczyć sobie CEA i AFP we krwi. Jeśli wartości będą podwyższone, trzeba będzie w trybie pilnym skontaktować się z lekarzem.
Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz