Co oznacza wynik CT klatki piersiowej 59-latka?

CT klatki piersiowej . U podstawy płuca lewego zgrubienie opłucnej o grubości do 15 mm na przestrzeni około 32x27 mm o densyjnosci 23j H intensywnie wzmacniająca się po kontraście do 127jH. W okolicy zmiany masywne zwłóknienia w miąższu płucnym. Zmiana może odpowiadać procesowi rozrostowemu - śródbłoniak susp. W obu szczytach drobne zwłóknienia i zgrubienia opłócnej. Płuca bez innych zmian ogniskowych. W śródpiersiu przednim widoczna zrazikowa zmiana o wymiarach około 25x20 mm niewzmacniająca się po kontraście mogąca odpowiadać procesowi rozrostowemu lub przetrwałej grasicy . W śródpiersiu powiększonych węzłów chłonnych nie stwierdzono. Ślad płynu w worku osierdzowym.

Lek. Michał Lenard

Opis badania wskazuje na możliwość występowania zmiany nowotworowej w opłucnej oraz w śródpiersiu. Sugeruję skierować się do lekarza zlecającego badanie tak szybko jak to możliwe. Zinterpretuje on wyniki i zdecyduje o dalszym postępowaniu. W celu potwierdzenia diagnozy najpewniej zleci biopsję oraz inne badania. Pozdrawiam!