Interpretacja wyniku TK płuc po częściowej resekcji płuc

proszę o pomoc w interpretacji wyniku badania TK płuc po częściowej resekcji płuca z powodu zmian nowotworowych. Opis badania z przed 14 dni " w śródpiersiu są widoczne metaliczne ślady klipsów chirurgicznych" Mama jest PRZERAŻONA a ja nie potrafię jej pomóc. O co chodzi z tymi klipsami czy to normalne i czy nie należy ich usunąć ?

Tak, to normalne. Takie klipsy stosuje się celem zamknięcia naczyń lub oskrzeli w czasie resekcji płuca. Nie ma powodu do niepokoju. Takich klipsów nie można usuwać.