Interpretacja wyniku tomografii komputerowej głowy u sześćdziesięciolatka

Proszę o podpowiedź co powinienem obecnie zrobić. Mam wynik tomografii komputerowej. Mam lat 64. Cierpię na szumy i bóle głowy. Struktury tylnego dołu czaszki i obie półkule mózgu prawidłowo wykształcone po stronie prawej na poziomie blaszki 6 nieco powyżej rogu skroniowego komory bocznej kulista zmiana płynowa o średnicy 6 mm, która nie ulega wzmocnieniu kontrastowemu. Układ komorowy ustawiony pośrodkowo nieposzerzony.

Witam serdecznie!

Opisywana w badaniu tomograficznym zmiana prawdopodobnie jest torbielą i raczej mało prawdopodobne aby opisywane dolegliwości były z nią związane. Tym bardziej że zmiana jest niewielka. Tak więc należy poszukiwać innych przyczyn opisywanych objawów. Najczęściej dolegliwości takie wynikają ze schorzeń neurologicznych oraz laryngologicznych, mogą być również efektem miażdżycy. Z tego powodu konieczna jest wizyta u wymienionych specjalistów (konieczne jest skierowanie). Wskazana jest również wizyta u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w celu wykonania badań podstawowych i kontroli ciśnień tętniczych (niekiedy zbyt wysokie wartości ciśnienia mogą powodować podobne objawy).

Pozdrawiam