Interpretacja wyniku tomografii komputerowej jamy brzusznej u chorej na raka

Mitam! Mama (62 lata) zrobiła tomografię, jest po pierwszej chemii. Lekarze twierdzą że guzy są nieoperacyjne. Proszę powiedzieć jakie metody leczenia raka można rozpatrywać u mamy. Czy rzeczywiście tylko chemia. A to opis tomografii: Wątroba miernie powiększona z licznymi ogniskami meta o śr. do 54 mm. We wszystkich segmentach z cechami rozpadu. Największa zmiana w segmencie I uciska żyłę główną dolną z zachowanym w niej przepływem bez cech skrzeplin. Pojedynczy węzeł chłonny średnicy 16x10 mm przy żyle zwrotnej. Drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy niepowiększony, cienkościenny. Trzustka w strukturze zrazikowej homogennie wzmacniająca się po podaniu kontrastu. Przewód trzustkowy nieposzerzony. Śledziona niepowiększona jednorodna. Nadnercza niepowiększone. Nerki o prawidłowym wzmocnieniu kontrastowym NP w osi długości 83 mm, NL 97 mm, VKM x obu nerek nieposzerzone. Wolnego płynu w jamie otrzewnowej nie stwierdzono. Dodam, że jest to przerzut z piersi.

Witam serdecznie!

Rozsiew nowotworu niestety jest nieoperacyjny - zmiany są liczne i obejmują znaczną część narządu, co więcej jedna ze zmian przerzutowych uciska żyłę główną dolną - jest o główne naczynie żylne zbierające krew żylną z dolnej połowy ciała.
Na podstawie opisu niestety nie można decydować o dalszym leczenie, konieczne jest do tego również badanie lekarskie, dokładne zebranie wywiadu oraz w tym wypadku wnikliwe obejrzenie dokumentacji medycznej. Jednak z metod leczenia ewentualnie do rozpatrzenia jest właśnie chemioterapia, jednak zależne jest to od typu nowotworu piersi i stanu ogólnego Mamy. Konieczna jest wizyta u onkologa, lekarz specjalista powinien zdecydować o dalszym postępowaniu. Do onkologa nie jest konieczne skierowanie.

Pozdrawiam