Interpretacje wyników badania krwi i wypadanie włosów

Proszę o interpretację wyników kobieta lat 26. Od ok pół roku nadmiernie wypadają mi włosy, jestem nieustannie zmęczona, senna.Wyniki hemoglobiny,żelaza i jonogram w normie. Maj 2016 i październik 2016 Leukocyty maj 4,6 (3,5-10) październik 4,9 Limfocyty % maj 46,5 (16-46) październik 53,2 Monocyty % maj 5,9 (2,3-8,5) październik 6,1 Granulocyty % maj 47,6 (48,7-81,2) październik 40,7 TSH 2006 2,7 (0,3-5) 2016 4,13 (0,3-5) Siostra choruje na hashimoto, mama nadczynność tarczycy.

Dzien dobry,

Polecam jeszcze wykonać badania ferrytyny (białko magazynujące żelazo w organizmie) indykator jeśli chodzi o wypadanie włosów. Badanie poziomu żelaza określa nam tylko ile mamy go we krwi krążącej. Można mieć prawidłowy poziom żelaza, a niską ferrytynę. Mimo iż przedział normy jest szeroki 12-150ng/ml to dopiero poziom ferrytyny na poziomie 40ng/ml jest odpwiedni aby włosy nie wypadały, a dopiero poziom 70ng/ml jest niezbędny do odrastania włosów. Mozna jak najabardziej wyprowadzić to dietą lub odpowiednią suplementacją żelaza po konsulatcji z lekarzem. Jeśli u Pani w rodzinie są stwierdzone przypadki hashimoto i niedoczynności polecam zrobić dodatkowo badania na przeciwciała tarczycowe aTPO, aTG - jeśli wyjda ponad norme to równoznaczne z autoimmunizacyjnym zapalenie tarczycy. Hashimoto można doskonale kontrolować odpowiednią dietą.

Pozdrawiam, Gosia Jezierska