Interpretacje wyników obciążenia glukozą

Witam, bardzo proszę o interpretację wyników obciążenia glukozą. Glukoza na czczo 88 mg/dl, po 1h75g 156 mg/dl, po 2 h75g 104 mg/gl, Insulina na czczo 29,00 mU/L przy normie 3-25; po 1h75g 173,80 mU/l, po 2h75g 140,90mU/l; TSH 2,175 przy normie 0,550-4,780. Dodam, że jestem osobą z dość duża nadwagą. Lekarz przepisał mi euthyrox i glucophage. Jednak mam opory co do słuszności brania tych leków. Bardzo proszę o interpretację.

Dzień dobry,

normy na TSH są zawyżone, lekarze często decydują się na włączenie farmakoterapii przy TSH ok 2,5. Poziom glukozy mieści się u Pani w wartościach zalecanych.

Najlepiej w tej sytuacji skonsultować się z endokrynologiem oraz diabetolgiem w celu potwierdzenia słuszności włączenia powyższych leków.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga