Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jądro wewnątrz jamy brzusznej a płodność

Mam przepuklinę mosznową z przemieszczeniem jądra do jamy brzusznej (z prawej strony). W wieku ok. 2 lat przepuklina wystąpiła pierwszy raz, jednak wszystko samo się zrosło. W wieku 7-8 lat przepuklina powróciła, jądro przemieściło się do jamy brzusznej i jest tak do dnia dzisiejszego. Mój dziadek również miał problem z przepukliną, więc jest to dziedziczne. Obecnie mam 22 lata (jądro w jamie brzusznej przez ok. 14 lat). Niezbędne jest jego usunięcie, czy istnieje możliwość sprowadzenia go do moszny? Gdzie się udać z tym problemem? Do chirurga czy urologa? Jakie są szanse na prowadzenie normalnego życia seksualnego i posiadanie potomstwa? Z erekcją nie mam problemów, drugie jądro jest zdrowe, spermę produkuje (trzeba będzie zbadać, czy zdolne są plemniki do zapłodnienia).

MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Niezbędne jest jego usunięcie, czy istnieje możliwość sprowadzenia go do moszny?

  • Jeśli jądro przez 14 lat jest umiejscowione w jamie brzusznej na pewno jest już nieaktywne, a poza tym może zagrażać w takim wypadku wystąpieniem w nim procesu nowotworowego wskutek przegrzania i transformacji niekorzystnej komórkowej. Zazwyczaj po tak długim okresie jądro takie usuwa się, a nie sprowadza do moszny.

Gdzie się udać z tym problemem? Do chirurga czy urologa?

  • Radziłbym raczej w chwili obecnej do urologa. Ale jeśli doszłoby do zabiegu to myślę, że we wspólnym zespole urologiczno-chirurgicznym (amputacja jądra urolog, zaopatrzenie przepukliny chirurg).

Jakie są szanse na prowadzenie normalnego życia seksualnego i posiadanie potomstwa?

  • Życie seksualne na pewno bez problemu. Co do płodności to radziłbym zbadać nasienie, wtedy Pan dostanie konkretną odpowiedź, czy Pan jest płodny (jądro w jamie brzusznej obecnie na pewno nie jest aktywne, ale wystarczająca może być produkcja plemników z jednego jądra).
Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy