Jajeczkowanie z lewego jajnika

Ostatnia miesiączkę miałam 17 września. Cykle mam co 30,31 dni. W takim razie kiedy mogła być owulacja, dodam że 25 września byłam u ginekologa i stwierdził podczas badania ze będzie jajeczkowanie z lewego jajnika i ze będzie trzeba uważać :) czy w takim razie lekarz może się mylić. I faktycznie pęcherzyk jest z lewej strony. Na podstawie badania usg do pochwowego wiek ciąży to 7w1d ale czy to jest liczone od zapłodnienia czy ostatniej miesiączki ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, USG ocenia wiek ciąży od zapłodnienia. Ocena wieku ciążowego na podstawie USG jest uważana za najbardziej dokładną w określeniu wieku ciążowego we wczesnych okresach ciąży, a jej dokładność sięga kilku dni. Daty zapłodnienia nie da się ustalić dokładnie, niezależnie od metody będzie to wartość przybliżona. Pozdrawiam.