Wiek ciąży a wiek od ostatniej miesiączki
Czy wiek ciazy (5tyg, 3dni) wedlug badania usg moze byc mlodsza od wieku od ostatniej miesiaczki (6tyg,3 dni)? Czy to cos zlego? Czy czeto tak sie zdarza?

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
TO zupełnie normalne. Ocena na podstawie daty ostatniej miesiączki ma dokładność +/- 2 tygodnie a na podstawie USG ok +/- 7 dni. Im pózniej przeprowadzone USG tym dokładniej ocenia wiek ciążowy.