Jak często kąpać noworodka?

Witam serdecznie, chciałabym zapytać jak często kąpać noworodka? Słyszałam sporo sprzecznych opinii w tej sprawie. Chodzi mi dokładnie o to jak często powinnam kąpać moją córeczkę. Ma dopiero 3 miesiące. Czytałam, że wystarczy raz na tydzień czy jednak należy robić to częściej? Chciałabym oczywiście odpowiednio zachować higienę córeczki, ale z drugiej strony martwię sie żeby nie złapała jakiegoś przeziębienia albo coś takiego. Jak często kąpać noworodka, żeby jego rozwój był prawidłowy również w aspekcie higieny? Czy robi się to na przykład raz w tygodniu czy lepiej jednak częściej? Chciałam poczytać trochę w internecie na ten temat, ale opinii jest mnóstwo i bardzo często są wręcz sprzeczne ze sobą i nie mam pojęcia kogo słuchać... Będę wdzięczna za pomoc i informacje w mojej sprawie. Serdecznie pozdrawiam.

Zaleca się, aby niemowleta (zwłaszcza do okresu raczkowania) kąpać 2-3 razy w tygodniu. Należy oczywiście pamiętać o codziennym przemywaniu twarzy,szyi, okolicy pieluszkowej,pach i pachwin.