Jak często należy stosować nici dentystyczne?

Witam, mam pytanie odnośnie nici dentystycznej. Jak często powinno się używać nici? Dodam, że ja osobiście myję zęby dwa razy dziennie i do tego używam płynu do płukania typu listerine. I jeszcze jedno pytanie związane z kamieniem nazębnym, podobno dobrym domowym sposobym na walkę z tym zjawiskiem jest płukanie dziąseł, zębów szałwią. Czy to prawda? A jeśli nie to czy jest jakieś domowe zioło, które mogłoby pomóc w nierozwijaniu się kamienia. pozdraiwam!

Witam,

Nici dentystycznej powinno się używać po każdym posiłku. Podobnie z myciem zębów szczoteczką z pastą z fluorem. Źródłem powstawania kamienia nazębnego jest płytka bakteryjna (płytka nazębna), która nieustannie powstaje na zębach dlatego tak ważne jest jej systematyczne usuwanie. To oraz prawidłowa technika szczotkowania w znacznym stopniu ograniczy powstawanie kamienia nazębnego. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski