Jak radzić sobie z kamieniem nazębnym?

Dzień dobry, Mam nadwrażliwe zęby, ale też tendencje do osadzania się kamienia nazębnego. Staram się dokładnie nitkować i czyścić zęby odpowiednią techniką, ale kamień i tak się pojawia. Czy powinienem stosować odpowiednią pastę lub płyn? Czy są jakieś konkretne produkty na nadwrażliwość, które skuteczniej usuwają płytkę nazębną?

Co 6 miesięcy odwiedzaj swojego stomatologa, który dokładnie oczyści zęby.
Szczotkuj zęby przeciwbakteryjną pastą z fluorem.
Nitkuj zęby co najmniej raz dziennie, aby usunąć resztki jedzenia i płytkę nazębną spomiędzy zębów.
Używaj szczoteczki do zębów dobrej jakości i wymieniaj ją co 3 miesiące.
Do codziennej higieny dodaj płyn do płukania jamy ustnej,żebyby wspomóc ochronę przed odkładaniem się płytki nazębnej i zapobiec zapaleniu dziąseł.
Jedz dobrze zbilansowane posiłki i szczotkuj zęby po przekąskach, aby ograniczyć powstawanie płytki nazębnej.