Usuwanie kamienia nazębnego a możliwe powikłania

Witam. Mam 18 lat i rok temu usuwałam u stomatologa kamień nazębny na dole jamy ustnej przy pierwszych dwóch zębach z tyłu. Problem w tym iż ten kamień znowu powstał mimo codziennego mycia zębów. Czy jak się poddam znowu zabiegowi czyszczenia zębów z kamienia jest takie prawdopodobieństwo że te zęby mogą wypaść ?.

Witam!
Absolutnie nie ma takiego prawdopodobieństwa! Wręcz przeciwnie-regularne usuwanie kamienia nazębnego sprzyja zdrowiu zębów i dziąseł! Przede wszystkim zapobiega stanom zapalnym,których konsekwencją może być parodontoza,choroba którą bardzo trudno się leczy a ktora nieleczona prowadzi do utraty zębów!!! Jeżeli ma Pani skłonność do odkładania kamienia nazębnego powinna Pani regularnie,czyli przynajmniej raz do roku,poddawać się takiemu zabiegowi!
Pozdrawiam.

Lek. dent. Katarzyna Wierzbowska

wręcz odwrotnie nie usunięcie kamienia sprzyja wielu problemom, warto porozmawiać podczas wizyty na temat techniki mycia zębów oraz nitkowania, warto też rozważyć zakup szczoteczki sonicznej
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk