Czy korzystanie ze szczoteczki sonicznej przyczynia się do odkładania kamienia nazębnego?

2 lata temu zmieniłem szczoteczkę manualną na soniczną i zauważyłem że częściej odkłada mi się kamień nazębny będąc dzisiaj na higienizacji usłyszałem od stomatologa że szczoteczka soniczna nie jest najlepsza jeśli chodzi o usuwanie kamienia,osadu że manualna była by lepsza?czy tak może być?

Odkładanie kamienia nazębnego nie jest uzależnione od rodzaju używanej szczoteczki do zębów.Jest kwestią indywidualną zależną między innymi od predyspozycji danej osoby.