Jak skutecznie pozbyć się kamienia nazębnego?

Mam pytanie odnośnie kamienia nazębnego zawsze bardzo dbałem o zęby ale mam od lat problem z kamieniem średnio raz w roku chodzę na skaling i piaskowanie ostatnio byłem 3 miesiące temu u już mam dużo kamienia używam szczoteczki sonicznej myje zęby po 3 minuty 2 do 3 razy dziennie płuczę czasem jamę ustną płynem do zapobiegania kamienia a i tak szybko wraca czy można używać sody bądż wody utlenionej ?może to bardziej będzie efektowne?

Trzeba by zacząć leczyć przyczyny - nierównowagę kwasowo-zasadową, braki minerałów i pierwiastków śladowych, sprawdzić poziom witaminy D3. Pozdrawiam

Trudno powiedzieć, co powoduje tak szybkie nawarstwianie się kamienia nazębnego. Może to być nieodpowiednia dieta, problemy ortodontyczne, niewłaściwa technika szczotkowania lub źle dobrana pasta. Można wypróbować do mycia zębów proszek np. Eucryl, który ma właściwości ścierne i powinien zredukować tworzenie się kamienia, jednak nie stosuje się go codziennie i ważne jest, żeby robić to stosunkowo delikatnie, by nie uszkodzić szkliwa. Warto również zgłosić ten problem swojemu stomatologowi podczas wizyty.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl