Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak dalej postępować po leczeniu progenii?

Kilka lat temu miałam operację korekty progenii (przecięcie żuchwy, wycięcie fragmentu kości i cofnięcie szczęki). Ostatnio, podczas rutynowego badania RTG zębów dowiedziałam się, że pozostawiono w mojej szczęce jakieś metalowe elementy. W związku z powyższym mam dwa pytania: 1) Czy powinnam zgłosić się, żeby je usunięto? Nikt mi o tych śrubach nich nie wspominał przy operacji, więc nawet nie wiem, z czego są wykonane. 2) Czy posiadanie takich elementów w szczęce stanowi przeciwwskazanie do zabiegów medycyny estetycznej t.j. peelingu kawitacyjnego, terapii fotonowej i mezoterapii bezigłowej?
KOBIETA, 28 LAT 11 miesięcy temu

#dziejesienazywo: Ile trwa leczenie ortodontyczne?

Zły zgryz powoduje wiele negatywnych skutków, nie tylko brzydki uśmiech. Nieprawidłowe stykanie się zębów może doprowadzić do choroby okluzyjnej. Dlatego bardzo ważne jest podjęcie leczenia, które może trwać nawet 2 lata. O tym, dlaczego warto założyć aparat opowiada lek. stom. Kamil Stefański z Detnim Clinic w Katowicach.

dr Ewa Szmaj Kosmetolog, Katowice
54 poziom zaufania

Dzień dobry,

w takiej sytuacji warto udać się do lekarza, który wykonywał operację i upewnić się, czy te elementy metalowe są "potrzebne". Ogólnie będą one przeciwwskazaniem do zabiegów, jak peeling kawitacyjny, RF, mezoterapia bezigłowa, sonoforeza, fala akustyczna, laseroterapia itp.

Pozdrawiam,

dr Ewa Szmaj

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy