Jak dalej postępuje się z zębem po ekstrakcji?

Dzień dobry, ząb leczony kanałowo kilka lat temu, mający przepchnięty materiał do tkanek okołowierzchołkowych szczęki został usunięty z powodu stanu zapalnego. Moje pytanie brzmi: Co dzieje się z tym przepchniętym materiałem po ekstrakcji? Czy jest on usuwany jednocześnie z zębem czy trzeba się poddać kolejnym zabiegom pozwalającym na pozbycie się go? Dziękuję
MĘŻCZYZNA, 47 LAT 6 miesięcy temu

Czasem materiał jest usuwany z zębem jeżeli jest w zmianie zapalnej. Niekiedy materiał jest już przerośnięty kością i zostaje nie dając objawów. Nie wykonuje się ponownego zabiegu jeżeli nie ma dolegliwości ani zmiany w kości.