Witam!
Najwłaściwszym postępowaniem byłoby udanie się do dermatologa, który dokonałby oceny stanu skóry i dobrał odpowiednią pielęgnację oraz leczenie. Jeśli z jakichś względów nie zdecyduje się Pani na taką wizytę, trzeba liczyć się z gorszymi efektami, gdyż najlepsze przynosi właśnie indywidualny dobór zarówno kosmetyków pielęgnacyjnych - co stanowi podstawę - i produktów leczniczych.
Nie chcąc korzystać z porady specjalisty, warto wybierać kosmetyki w linii aptecznych, które zawierają wyższe stężenia substancji czynnych niż dostępne w drogeriach, zatem siła i skuteczność ich działania są większe.
Pamiętać należy, by nie przesuszać cery trądzikowej, ponieważ - choć chwilowo może przynieść to pozornie dobry skutek - takie postępowanie pobudza gruczoły łojowe do wzmożonej produkcji sebum, a więc większego przetłuszczania się skóry i lepszych warunków dla rozwoju drobnoustrojów odpowiedzialnych za powstawanie wykwitów.
Unikać należy również tzw. wyciskania zmian ropnych, gdyż sprzyja to rozprzestrzenianiu się bakterii i tworzeniu nowych zmian zapalnych.
Poniżej zamieszczam linki do artykułów, w których powinna Pani znaleźć przydatne informacje:
portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-tradzik,
portal.abczdrowie.pl/tradzik-przydatne-porady,
portal.abczdrowie.pl/leczenie-tradziku,
http://portal.abczdrowie.pl/wplyw-tradziku-na-depresje,
http://portal.abczdrowie.pl/kosmetyki-dla-cery-tradzikowej.
Pozdrawiam