W jaki sposób usunąć drobne krostki z twarzy?

Jestem dziewczyną i mam 15 lat. Z trądzikiem mam do czynienia od ok. 4 lat, jednak dopiero o ok. półtora roku jest on znacznie nasilony. Wcześniej były to pojedyncze wypryski. Obecnie moja twarz jest cała w drobnych krostach, jedna przy drugiej, twarz mam całą czerwoną. W ciągu dnia maskuję to pudrem, jednak to nie wielka różnica. Stosowałam toniki, kremy, żele, maseczki i inne, które można kupić w każdej drogerii i nie pomagało. W rzeczach, które używałam z apteki, można znaleźć maść cynkową, żel do twarzy firmy La Roche-Posay (po 2 tyg. odstawiłam go, gdyż strasznie wysuszał mi skórę), używałam też różnych maści, które robiło się z zalecenia lekarza. Było tego sporo i jak do tej pory nic mi nie pomaga. Moim pytaniem jest to, co jest najlepszym wyjściem i jakie kroki podjąć, aby zwalczyć trądzik?

KOBIETA, 15 LAT ponad rok temu

Witam!

W leczeniu trądziku, należy wziąć pod uwagę kilka spraw. Przede wszystkim nakłaniałabym do odwiedzenia lekarza dermatologa - oceni on stan skóry, pomoże w określeniu "planu działania", dobierze odpowiednie preparaty lecznicze, które będą ograniczały stan zapalny oraz hamowały powstawanie nowych zmian, a także wskaze preparaty kosmetyczne własciwe dla danej cery.

Proszę nie zniechęcać się! Na rynku dostępnych jest wiele produktów kosmetycznych , które dostosowane są do potrzeb cery z trądzikiem - ale nie wszystkie są dla wszystkich. Część z nich silnie wysusza skórę, część będzie miała charakter nawilżający i ograniczający powstawanie nowych zmian... Dlatego też polecam rozmowę z dermatologiem, który pomoże w dobraniu i leczenia i kosmetyków.

Proszę nie zapominać o właściwie zbilansowanej diecie.

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

portal.abczdrowie.pl
Patronaty