Jak diagnozować katapleksję?

Witam jestem kobietą mam 26 lat i od około 10 męczę się z chorobą podejrzewam że to narkolepsja z katapleksją, wszystkie objawy zauważam u siebie jest mi naprawdę ciężko chciałabym sobie pomóc żeby zajął się mną jakiś lekarz bo już nie daje rady, tylko mój lekarz rodzinny kiedy na jednej z wizyt wspomniałam o tym nie wiedział nawet co to za choroba, nie wiem gdzie mogę się udać aby uzyskać jakąś pomoc szukałam w internecie informacji ale nie ma praktycznie wcale. Błagam o poradę bo jestem już zdesperowana.

Witam! W pytaniu podała Pani jedynie suche nazwy. Istotniejsze są objawy i cały obraz chorobowy. Zajmują się tymi sprawami przede wszystkim neurolodzy, ale też i psychiatrzy. Konieczne jest badanie neurologiczne, EEG, w razie potrzeby badania obrazowe (MR głowy lub TK głowy). Wskazane też jest określenie profilu osobowości, poziomu lęku i niepokoju wewnętrznego. Aby stawiać takie rozpoznania należy podejść rozsądnie do tematu i wykonać cały szereg badań. Należy też różnicować: katapleksja często bywa jedynie objawem innej choroby. Powodzenia W. Łuczkowski.