Jak długi może być czas oczekiwania na powrót normalnej miesiączki?

Dzień dobry, Na początku marca odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, które stosowałam przez 6 miesięcy. Od odstawienia cały czas nie czuję się najlepiej i nadal nie mam miesiączki, poza krwawieniem z odstawienia, które było na 3 dni po odstawieniu. Czy to normalne? Jak długi może być czas oczekiwania na powrót normalnej miesiączki? Czy może konieczna jest wizyta u lekarza w celu sprawdzenia, co się dzieje?

Piotr Pilarski

Może się przedłużać czas oczekiwania. Zwykle po antykoncepcji cykl normuje się w ciągu 3 miesięcy. Proszę poczekać jeszcze miesiąc i jeśli nie wystąpi menstruacja sugeruję wizytę u ginekologa.

Pozdrawiam.