Jak długo będzie trwało zapalenie?

Witam, lekarz rodzinny zdiagnozował u mnie niedobory witamin i minerałów. Uzupełniam przepisane żelazo na anemię oraz witaminę C. Tydzień temu rozbolało mnie dziąsło. Przy górnych jedynkach, widać też, że trochę się odsunęło. Dziąsło jest wrażliwe, czasem pobolewa, jest zaczerwienienie, ale nie krwawi. Stosuję szczoteczkę soft i pastę do zębów Sensodyne. Dzisiaj pani stomatolog stwierdziła, że jest to zapalenie. Kamienia nazębnego mam niewiele. Zaleciła stosowanie pasty Meridol, to wszystko. Jednak ja proszę o więcej informacji - jak długo zapalenie będzie trwało i czy najpierw trzeba uzupełnić niedobory, aby się wyleczyło? Jak postępować?

Wskazane jest dokładne, ale delikatne oczyszczanie zębów. Można dodatkowo przez maksymalnie 2 tygodnie stosować płukankę z chlorheksydyną (np. Eludril).
Zapalenie może ustąpić już po kilku dniach, ale bardzo ważne jest uzupełnienie żelaza w organizmie i pozostałych braków.

Pozdrawiam