Jak długo mam zażywać lek Kreon po wyjściu ze szpitala?

Jak dlugo mam zazywac kreon bralem po wyjsci ze szpitala 3xdziennie przez 7 dni jest juz miesiac po wyjsciu ze szpitala czy mam nadal zazywac kreon? W czesci ogonowej mam ogniwo martwicze czy to powazne ZT i czy calkiem mam zakaz spozywania alkoholu np.(piwa)

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Lek odstawić można pod kontrolą lekarza kontrolującego leczenie, zwłaszcza wobec przebytego już zapalenia trzustki. Należy się jednak liczyć z przewlekłym stosowaniem leku. ZT jest poważną chorobą i w związku z ryzykiem nawrotu nie należy spożywać alkoholu.