Jak długo mogą się utrzymywać powiększone węzły chłonne szyjne i żuchwowe?

Jak długo mogą się utrzymywać powiększone węzły chłonne szyjne i żuchwowe u rocznego dziecka. Robione były wyniki i usg węzłów chłonnych i wszystko w normie. W wynikach pisało obecna ziarnistość toksyczna. Ale synek był po antybiotyku po zapaleniu ucha wtedy też powiększyły się węzły. Węzły są powiększone od kwietnia. dziękuję za informację

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie opisu ciężko jest określić przyczynę powiększenia węzłów chłonnych. Wszelkie wątpliwości proszę wyjaśnić z lekarzem prowadzącym.