Jak długo utrzymuje się powiększony węzeł chłonny odczynowy?

Witam. 2 miesiące temu przy infekcji powiększył mi się węzeł chłonny za prawym uchem. Miał około 1 cm był wypukły. Byłem po 3 tygodniach od wystąpienia infekcji u lekarza który go obejrzał i powiedział że to mały węzeł ale zrobimy badania na wszelki wypadek. Wszystko wyszło jak najbardziej w normie powiedział że to zwykły odczynowy węzeł i tyle. Węzeł zmalał o połowę czasem lekko jeszcze boli. Wiec moje pytanie jest takie jak długo taki węzeł wraca do normy?

Lek. Katarzyna Szymczak

Węzeł może nawet pozostać powiększony i ulec zwapnieniu, proszę go tak często nie sprawdzać bo samo badanie, często powtarzane także może sprawić że się powiększa.
Pozdrawiam