Jak długo moja dziewczyna może przebywać w szpitalu?

Moja dziewczyna chciała popełnić samobójstwo. Na szczęście udało mi się otworzyć drzwi jak polykala garciami tabletki można tak powiedzieć bo zjadła ich za dużo no bo po chwili zemdlala .zadzwoniłem po karetkę i szybko przyjechali Na szczęście nic jej się nie stało . Zawiezli ją na drugi dzień do psychiatryka . Nie wiem czemu to zrobiła nie dogadalismy się tylko w jednej głupiej sprawie . Teraz lekarze raz mówią ze wyjdzie za tydzień później ze za 2 a teraz ze za miesiąc . Nie którzy wychodzą z tamtąd wcześniej .od czego to zależy ze lekarze nie chcą jej wypuścić tak jak obiecywali jej wcześniej . Musi tam się źle zachowywać wyżywać lekarzy bo ja nie rozumiem . Dziękuję

Dzień dobry,

osoba po próbie samobójczej zawsze w szpitalu ogólnym jest konsultowana z psychiatrą i ten ocenia czy istnieje ryzyko kolejnej próby "S". Jeśli tak, to wypisuje skierowanie do szpitala psychiatrycznego. Wypis ze szpitala psychiatrycznego w takiej sytuacji następuje dopiero wtedy, gdy psychiatra prowadzący leczenie Pana dziewczyny uzna, że nie stwarza już dla siebie zagrożenia (nie ma już myśli samobójczych). Jeśli nadal jednak występują u niej myśli lub/i zamiary samobójcze, to lekarz psychiatra pozostawia pacjenta w szpitalu, aż do pojawienia się poprawy stanu psychicznego.

Z poważaniem.

Adam Zajączkowski