Jak długo może trwać mokry kaszel?

Witam! Od tygodnia męczy mnie katar i mokry kaszel. Po tylnej ścianie gardła spływa mi wydzielina. Po nocy muszę ją przez kilkanaście minut odkasływać. Kaszel nie słabnie i sam nie mija od tygodnia. Od wczoraj leczę się syropem. Jak długo może trwać kaszel?

Nie wiem jakie leki Pani przyjmuje, proponuje po prostu pójść na badanie do swojego lekarza POZ, ma Pani cechy infekcji gdo. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.