Jak poradzić sobie z mokrym kaszlem?

Witam! Od ponad tygodnia męczy mnie mokry kaszel. Wcześniej byłam przeziębiona. Miałam katar, kaszel oraz bolało mnie gardło. Byłam u lekarza, ale lekarz nie zdiagnozował nic specjalnego. Zalecił żebym się oszczędzała i tygodniowy pobyt w domu. Katar właśnie się skończył, gardło już nie boli, a mokry kaszel jeszcze jest. Kaszel staje się coraz lżejszy jednak do dzisiaj nie przeszedł. Wciąż jeszcze towarzyszy mi kaszel z odkrztuszaniem flegmy. Jak sobie poradzić z mokrym kaszlem? Czy mokry kaszel wymaga wizyty u lekarza?

Wymaga zawsze osłuchania klp. Proponuję stosowanie acetylocysteiny doustnie. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.