Jak długo może trwać zapalenie płuc u 9-miesięcznego dziecka?

Zapalenie pluc. Dziecko dziewiecio miesieczne,od dwuch dni leczon szpitalnie. Jak dlugo przecietnie trwa choroba i ile rekonwalestencja.

Szanowny Panie
Zapalenie pluc moze miec rozne nasilenie i etiilogie a co za tym idzie inny moze byc czas terapii. Zwykle leczenie szpitalne trwa 2 tygodnie. Dalej w domu rekknwalescencja i tzw doleczenie okolo 2 tygodnie.
z poważaniem J.Zachwieja