Jak długo może utrzymywać się ten obrzęk zatok?

Zwracam się z prośbą o poradę, jak długo po usunięciu torbieli zatoki szczekowej z dojścia podwargowego może utrzymywać się uczucie obrzęku zatoki, jestem 2 tygodnie po zabiegu. Czy lekarz widząc zmianę określił jako torbiel z płynem surowiczym, może się pomylić , czekam na wynik hist-pat, i bardzo się denerwuje. Dziękuję za odpowiedź.

Nie znam Pani TK zatok . Więc nie mogę tego ocenić. My, laryngolodzy,chirurdzy głowy i szyi, sami sobie opisujemy takie badania a te opisy czasami się różnią znacznie od opisów radiologów. Nie stosujemy już od wielu lat operacji z dojścia pod wargowego. Operujemy to endoskopowo.