Jak długo można przyjmować Clexane po zabiegu chirurgicznym zanim przejdzie się na Warfin?

Jak długo mogę przyjmować clexane po zabiegu chirurgicznym nim przejdę na warfin. Zabieg miał miejsce 30. 07.2018 r. Pooperacyjnie wielki krwiak, wstępnie ustalono wprowadzenie warfinu po 20.08. Powodem leczenia warfinem jest sztuczna zastawka aortalna.

Lek. Wojciech Zygmunt

Polecam skonsultować się z lekarzem rodzinnym w tej kwestii. Być może konieczne będzie przedłużenie stosowania clexane, jeżeli krwiak do tej pory nie uległ wchłonięciu lub wystąpiły inne późne powikłania po zabiegu operacyjnym. Pozdrawiam i życzę zdrowia.