Jak długo muszę czekać, aby ponownie spróbować zajść w ciążę?

Witam. W poniedziałek byłam na kontroli u ginekologa, będąc w 8 tygodniu ciąży. Płód nie urósł przez ostanie 10 dni (wtedy byłam na kontroli), serce nie bije i powodem są wady genetyczne. We wtorek miałam łyżeczkowanie. Mam 2-letnią córkę i z nią ciąża była całkiem normalna i bez żadnego problemu. Córka jest zdrowa. Mam dwa pytania - jak długo muszę czekać, aby znów próbować zajść w ciążę? - czy następna ciąża też jest zagrożona wadami genetycznymi dlatego, że teraz płód miał wady? Dziękuję.

Z punktu genetycznego nie ma powodu żeby czekać z kolejną ciążą. Mogą być natomiast jakieś powody ginekologiczno-położnicze,o których mogę nie wiedzieć. Należałoby się upewnić pytając ginekologa. Ciekaw jestem też czy była próba postawienia rozpoznania w utraconej ciąży. To jednak bardzo wczesna utrata i podejrzewam że przyczyna pozostanie nieznana.