Jak długo potrwają moje problemy z zawrotami głowy?

Dzień dobry, od trzech tygodni mam ciągle zawroty głowy. Miałam robione badanie VNG i wyszło że mam nieskompensowane osłabienie pobudliwości prawego narządu przedsionkowego. Pani Doktor przepisała mi sterydy Encorton, stosuje je już 10 dni ale zawroty nadal nie ustąpiły. Stąd moje pytanie, ile te zawroty mogą potrwać? I po jakim czasie leki mogą zacząć działać? Co dokładnie oznacza diagnoza mojej choroby? Bo nie do końca ją zrozumiałam i mam coraz większe obawy że to może być coś niebezpiecznego. W badaniach mi również wyszło że uzyskałam słabszą pobudliwość prawego błędnika o 59% z przewagą kierunkowa oczopląsu w lewo o 100%. Proszę o szczera odpowiedź jak długo to może jeszcze potrwać, bo te zawroty głowy są bardzo męczące i nie wiem na co się nastawiać i czy mogę liczyć na jakąkolwiek poprawę.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Przykro nam, że wystąpiła u Pani taka dolegliwość związana z układem nerwowym. Jednakże bardzo dobrze, że wykonano już pewną diagnostykę, która dała szerszy obraz do podjęcia właściwych kroków.

Badanie VNG jest istotną diagnostyką w kierunku ustalenia przyczyny i charakteru występowania zawrotów głowy. Samo badanie polega na wywołaniu oczopląsu pod wpływem podrażnienia narządu równowagi z wykorzystaniem pola elektrostatycznego.

Na podstawie przedstawionego wyniku badania, można by stwierdzić, że prawdopodobnie zdiagnozowano u Pani zaburzenie równowagi organizmu z przyczyn obwodowych i centralnych. Mogło dojść do pewnego uszkodzenia przedsionka lub części nerwu przedsionkowo – ślimakowego. Możliwe, że wpłynęło na to zaburzenie funkcji ucha wewnętrznego.

Zalecamy Pani kontynuować leczenie zalecone przez lekarza specjalistę. Jednakże w przypadku braku poprawy zalecamy ponowną konsultację z neurologiem. Możliwe, że dotychczasowa terapia jest niewystarczająca i niezbędna będzie modyfikacja leczenia lub dawkowania.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/videonystamografia-badanie-wskazania

https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-objawy-zapalenia-blednika

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.