Jak długo rosną ząbki u dwulatki?

Witam jak długo przebijają sie zabki tylnie dwu letnia corka skarży sie na bol zebow budzi sie z płaczem i pokazuje na zabki .. przebily sie juz troche jak patrze ale to sa chyba te trzonowe jeszcze duzo brakuje ?

Wyrzynanie się 20 zębów mlecznych kończy się między 23. a 30. miesiącem życia dziecka. Rozwój każdego całego zęba, wraz ze wzrostem i całkowitym uformowaniem korzenia lub korzeni wszystkich zębów mlecznych, zostaje zakończony w ciągu 1. roku po wyrżnięciu korony zęba. Natomiast wypadanie zębów mlecznych poprzedzane jest resorpcją fizjologiczną korzeni, czyli rozpuszczeniem przez kość szczęki i żuchwy. Resorpcja korzeni rozpoczyna się 2–4 lata przed terminem fizjologicznej wymiany u dziecka uzębienia mlecznego na uzębienie stałe.

Witam serdecznie,
U różnych osób okres ząbkowania może się nieco różnić. W przypadku jakichkolwiek niepokojących lub bolesnych objawów, najlepiej udać się na wizytę do stomatologa, który dokładnie sprawdzi co się u dziecka dzieje, uspokoi i wytłumaczy co należy zrobić.
Często stany zapalne są związane z niewłaściwą higieną, więc ważne jest, aby odpowiednio oczyszczać zęby i dziąsła, aby uniknąć dolegliwości.