Jak długo stosować Żuravit w ciąży?

Witam, jestem w 15 tyg ciąży, mój gonekolog polecił mi ostatnio przyjmować zuravit 2x dziennie, ale nie doczytałam się przez jaki okres mam go przyjmować. Kolejną wizytę mam dopiero za trzy tygodnie, czy przez ten czas mogę spokojnie go przyjmować?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

preparat ten zawiera wysokoskoncentrowany wyciąg z żurawiny, który wspiera funkcjonowanie dróg moczowych. Z uwagi na brak dodatkowych substancji aktywnych, nie ma zagrożenia ze strony preparatu i można stosować go długotrwale. Dlatego też nie ma przeciwwskazań, by zażywała Pani lek przez następne 3 tygodnie, aż do wizyty u ginekologa, który zadecyduje ewentualnie o dalszym leczeniu. Odsyłam do odpowiedzi naszego eksperta na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-mozna-brac-zuravit.

Być może pomocny okaże się także nasz artyku: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-pecherza-w-ciazy-objawy-przyczyny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.