Czy mogę stosować Amol będąc w ciąży?

Amol w ciaży nacieranie. Jestem w trzecim trymestrze ciąży. Chyba mnie przewiało z jednej strony. Czy mogę posmarować plecy amolem, czy jest to bezpieczne dla dziecka?
KOBIETA, 22 LAT około miesiąca temu

Stosowanie leków przeciwdepresyjnych w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

producent leku, z uwagi na brak badań, nie zaleca stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią. Dlatego też lepiej zrezygnować z używania Amolu na czas ciąży, chyba że ograniczy się Pani do jednorazowego użycia płynu.

Natomiast proszę pamiętać, że poza wyciągami roślinnymi, które w takiej formie nie są szkodliwe i nie stanowią zagrożenia dla ciąży, to alkohol – etanol – jest głównym powodem, dla którego lepiej wybrać inne metody walki z bólem pleców, jeżeli ten będzie miał charakter nawrotowy.

Zachęcam do zapoznania się z odpowiedziami ekspertów na podobne pytania, mam nadzieję, że rozwieją Pani wątpliwości: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-stosowac-amol-w-ciazy-na-bol-kregoslupa oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-stosowac-amol-w-ciazy.

Jeśli dokuczają Pani silne bóle pleców, może Pani zastosować okłady lub ciepły prysznic, który pomoże w rozluźnieniu napiętych mięśni.

Być może zainteresuje Panią także nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/bole-plecow-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy