Czy można stosować w ciąży Amol na ból zęba?

Czy w ciazy można posmarować bolący ząb amolem? Dodam że boli mnie ósemka a żaden dentysta w moim mieście nie podejmie się usuwania ponieważ ciąża zagrożona a do tego biorę tabletki na rozrzedzenie krwi

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Amol w ciąży jest niewskazany z uwagi na obecność etanolu, natomiast niewielka ilość leku nie powinna być szkodliwa, natomiast może uśmierzyć ból i zmniejszyć obrzęk dziąsła. Z kolei w przypadku bólu zęba takie działanie może okazać się mało skuteczne.

Doraźnie może Pani próbować naturalnych, domowych metod uśmierzania bólu zęba, takich jak: paracetamol, płukanie jamy ustnej roztworem wody z solą lub naparem z szałwii. Odsyłam do artykułu, znajdzie tu Pani więcej informacji: https://portal.abczdrowie.pl/bol-zeba-w-ciazy-przyczyny-higiena-jamy-ustnej-leczenie-domowe-sposoby-na-bol-zeba.

Natomiast są to sposoby, które niestety przynoszą ulgę na chwilę, podczas gdy problem prawdopodobnie będzie narastał wraz z biegiem czasu. Sugeruję zatem wizytę u stomatologa – może warto zasięgnąć porady innego specjalisty niż dotychczas i rozważyć leczenie ósemki, które z pewnością jest mniej inwazyjnym zabiegiem niż ekstrakcja. Zachęcam do lektury sugestii naszych ekspertów, może okażą się pomocne: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/domowe-sposoby-na-bole-zebow-w-19-tygodniu-ciazy. Natomiast pod tym adresem odnajdzie Pani opinie stomatologów odnośnie możliwości usuwania zębów w ciąży, proszę się z nimi zapoznać: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-i-rozwiercenie-zeba-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.