Jak długo trzeba czekać na efekty operacji powieki?

Witam córka miała podwieszona powiekę ptoza powieki górnej na pasku szerokości uda,ma szwy na powiece jest 8dni po zabiegu opuchlizna zeszła ale nadal nie otwiera oczka niema żadnej poprawy kontrola na dwa tyg zdjecie szwów za dwa dni u chirurga.jak długo trzeba czekać na efekty lekarz który operował córkę jest na urlopie kiedy powinny być efekty.bardzo proszę o wiadomość .

witam. Powieka po ustąpieniu obrzęku zakończy gojenie ran wewnątrz za około 30 dni. Nalezy jednak biernie próbować unosić powiekę oraz jeżeli nie boli delikatnie masować aby nie powstały wewnętrzne blizny. Zalecenia powinien wydać operator. Pozdrawiam serdecznie