Antybiotyk 3-dniowy Macromax a długość działania

Witam, chciałbym dowiedzieć się jak długo utrzymuje się i działa antybiotyk 3-dniowy Macromax i kiedy są i kiedy powinna zajść największa poprawa zdrowia. Lekarz przepisał mi ten antybiotyk 3-dniowy na zapalenie zatok i gardło dzisiaj biorę trzecią, ostatnią dawkę i poza tym że przestała mi się zlewać ropna wydzielina z zatok i ustał ból gardła nadal czuję się słabo i mam ropny katar i kaszel. Nie wiem co mam dalej robić czy czekać az samo przejdzie czy znowu muszę iść do lekarza po następny antybiotyk 3-dniowy albo jakiś inny? Wolalbym się już nie faszerować tymi antybiotykami.. A może sa jakies naturalne sposoby żeby się doleczyć? Coś, co mógłbym zastosować na zapalenie zatok i inne moje dolegliwości i co by mi skutecznie pomogło? Nie mam już siły walczyć z tą chorobą, proszę o pomoc. pozdrawiam i czekam na waszą odpowiedź.

Magdalena Mroczek

Substancją czynną w antybiotyku macromax jest azytromycyna. Antybiotyk ten stosuje się w następujących wskazaniach: w zakażeniach górnych dróg oddechowych (m.in. zapaleniu zatok przynosowych, gardła i migdałków), w zakażeniach dolnych dróg oddechowych (w zapaleniu oskrzeli i płuc), w zakażeniach ucha środkowego, zakażeniach skóry i tkanek miękkich, zakażeniach układu moczowo-płciowego. Jest to dość silny antybiotyk, który często lekarz zaleca przyjmować przez 3 dni. Do objawów niepożądanych po przyjmowaniu należą przede wszystkim zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego - nudności, wymioty, wzdęcia, biegunka, bóle brzucha, reakcje alergiczne, bóle i zawroty głowy, senność, drgawki oraz pobudzenie i zaburzenia czucia.

Jeśli antybiotyk był prawidłowo przyjmowany powinien mieć skuteczne działanie. Osłabienie po przyjmowaniu antybiotyku jest normalne, organizm potrzebuje pewnego czasu na zregenerowanie się i powrót do równowagi.
Jeśli antybiotyk przyniósł poprawę, to znaczy że zadziałał. Ważne jest, aby stan nie uległ pogorszeniu.

W sprawie dalszego leczenia może Pan zgłosić się do lekarza lub pójść do apteki i wykupić jeden z preparatów dostępnych bez recepty. Można zastosować inhalacje, spreje do nosa lub wykupić niektóre rodzaje preparatów witaminowych lub wzmacniających dostępnych bez recepty. Ogólnie jeśli nie pojawi się nawrót objawów sprzed leczenia to należy przyjąć, że infekcja została zwalczona i nie trzeba stosować innego antybiotyku.