Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Staphylococcus saprophyticus należy do gronkowców i odpowiada za większość zakażeń w obrębie układu moczowego. Najczęściej jego nosicielami i osobami chorującymi z jego powodu są młodzi ludzie, aktywni seksualnie. Ten rodzaj koaugulazo-ujemnego gronkowca przenoszony jest często drogą płciową, niekiedy również współwystępuje z innymi, bardziej powszechnymi bakteriami, powodującymi infekcje układu moczowego.

Więcej informacji o gronkowcu odnajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/gronkowiec-rodzaje-kuracja.

Jeśli chodzi o zakażenia, to Staphylococcus saprophyticus z uwagi na to, że kolonizuje układ moczowy, przenosi się raczej przez stosunki płciowe pochwowe i analne.

Zachęcam do lektury materiału: https://portal.abczdrowie.pl/zakazenia-ukladu-moczowego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy