Jak duże jest ryzyko zajścia w ciążę przy takim ciągu zdarzeń?

Witam, jak duże jest ryzyko zajścia w ciążę przy wskazanym w dalszej części ciągu zdarzeń? Wiem iż może wydawać się ta obawa absurdalna patrząc na ciąg zdarzeń jednakże paranoiczna osobowość się do tego przykłada. A ciąg zdarzeń brzmi następująco - kontakt samej dłoni z męskim narządem płciowym (bez spermy/wytrysku, ale niewykluczona obecność preejakulatu) - wielokrotny dotyk/otarcie tą samą dłonią różnych materiałów - po /- 2,5 godziny, jedyne przypadkowe dotknięcie bliskich okolic zewnętrznych wejścia do pochwy podczas korzystania z toalety po powrocie zapominając o umyciu dłoni przed tym.
KOBIETA, 23 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ryzyko zajścia w ciążę w opisanym przez Panią ciągu zdarzeń jest bliskie zeru. Po takim czasie ewentualne plemniki, które mogły znajdować się w płynie preejakulacyjnym z pewnością by zginęły. Środowisko zewnętrzne jest bowiem dla nich niesprzyjające.

W związku z tym nawet przypadkowe dotknięcie okolicy wejścia do pochwy nie doprowadzi do zapłodnienia. Może być Pani spokojna.

Pytania z podobnej tematyki znajdują się pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-zyja-plemniki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-zyja-plemniki-na-rekach,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plemniki-jak-dlugo-zyja-w-temperaturze-pokojowej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.