Czy jest możliwość ciąży, kiedy stosunek odbył się okóło godziny od wytrysku?

Witam Czy jest możliwość ciąży kiedy stosunek odbył się około godziny po wytrysku? Jest szansa na ciążę wtedy?

Redakcja abcZdrowie

Witam, to zależy od wielu czynników: w jakim momencie cyklu Pani była, czy w jakiś sposób się Pani zabezpieczała oraz czy na członku partnera pozostało nasienie po poprzednim stosunku. W przypadku tej ostatniej kwestii – tak, wtedy jest takie ryzyko. Plemniki, aby przeżyć, potrzebują właściwego środowiska – wilgotnego i ciepłego (ok. 37 stopni Celsjusza). Poza pochwą plemniki mogą przeżyć kilka godzin, zaś w pochwie – nawet 3 do 5 dni. W przypadku spermy na dłoni, pościeli, ręczniku – plemniki nie mają szans – giną po około kilku minutach. Zachęcam do zapoznania się z opiniami naszych ekspertów, być może rozwieją wszelkie wątpliwości: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ile-zyja-plemniki-na-powietrzu-po-wydostaniu-sie-z-penisa oraz w tym miejscu: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plemniki-jak-dlugo-zyja-w-temperaturze-pokojowej. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.